NOVINKY

Útisk byl součástí literárního večera Čtení z cely

Ukázka z Útisku spolu s výňatky z knih Jiřího Stránského Balada o pilotovi a Davida Jana Žáka Návrat krále Šumavy byla součástí umělecké koláže textů, kterými městská část Praha 4 veřejnosti připomíná dobu bezprávíV prostředí literární kavárny četli texty herci Libuše Švormová a Jiří Klem za doprovodu violoncellisty Karla Hutha.

Záznam můžete zhlédnout zde: www.youtube.com/watch?v=EP2yzzms8Ec

Český rozhlas o Útisku

Spolupracovnice českobudějovické stanice Českého rozhlasu hovoří o dojmech z knihy Útisk: media.rozhlas.cz/_audio/03665226.mp3

Autor: Kamila Dufková, Český rozhlas České Budějovice, 10. 7. 2016

Jiří Bigas: UTISK

Nový román Jiřího Bigase vyšel 30. prosince 2015. Objednat si ho můžete u všech dobrých knihkupců, nebo na tomto webu.
Jaké to je narodit se a žít v nesvobodné společnosti? Jaké to je, když se mladý muž, skoro dítě, ocitne v pavučině totalitní moci se všemi jejími svody i ukrutnostmi? Jak pozná, kde jsou hranice jeho možností vzdorovat zlu, anebo kdy a proč se přizpůsobí, splyne a stane se součástí totalitní mašinérie? Jak má vědět, kde končí pasivní rezistence vůči režimu a kde začíná posluhování? Čemu všemu musí čelit? Co všechno proti němu umí totalitní systém použít?
Na tyto otázky hledá Jiří Bigas odpověď ve své sedmé knize.

Připravujeme: ÚTISK

Jaké to je narodit se a žít v nesvobodné společnosti? Jaké to je, když se mladý muž, skoro dítě, ocitne v pavučině totalitní moci se všemi jejími svody i ukrutnostmi? Jak pozná, kde jsou hranice jeho možností vzdorovat zlu, anebo kdy a proč se přizpůsobí, splyne a stane se součástí totalitní mašinérie? Jak má vědět, kde končí pasivní rezistence vůči režimu a kde začíná posluhování? Čemu všemu musí čelit? Co všechno proti němu umí totalitní systém použít? Na tyto otázky hledá Jiří Bigas odpověď ve své nové knize.

Ukázka: Bylo ráno. Kohoutek zamáčkl budík, když ho jeho protivné cink, cililink v talíři plném desetníků probudilo z neklidného spánku s dost znepokojivými sny, zamáčkl budík, umyl se, nasnídal, oblékl si nový oblek a šel do práce. Nechodil tam rád. Vzpomínal, jak mu matka v pátek před večeří oznámila, že mu na nábřeží našla dobrou práci. Dobrou? Podivil se. Na nábřeží, to snad ne! Vyjevil se otec. A to mu připadalo podivné, otec se s matkou obyčejně nehádal, ale řekl si, dobrá, a matce řekl, tak dobrá, mami, a hned v pondělí tam šel.

Nový román Jiřího Bigase Útisk vychází 20. listopadu 2015.

Povídky Zatracení vyšly jako e-kniha

Pokud dáváte před papírovými knihami přednost elektronickým čtečkám, máte nyní možnost si koupit knihu Zatracení jako elektronickou knihu. K dostání zde: eReading.cz.

První recenze je z MF Dnes

První recenzi na Zatracené napsal Antonín Pelíšek z českobudějovické redakce MF Dnes: Střelec Otto Walla dezertoval, s plnou polní, s opakovací puškou Mauser s šedesáti náboji a s dvěma handgranáty. Tak začíná konec mladého vojáka, rodáka z dnešního Horního Dvořiště, který vyskočil v dubnu 1945 z vojenského transportu mířícího z Českých Budějovic na Linec.
Působivý příběh poskládal novinář a spisovatel Jiří Bigas ze střípků v okolí bývalých Sudet, kde vyrůstal. Do tohoto kraje přišli po válce jeho rodiče, aby nahradili, podobně jako tisíce jiných přistěhovalců, původní německy mluvící obyvatele. Novou knihu nazval Zatracení. Pro spisovatele, který pracoval jako novinář, je to za krátkou dobu už šestá kniha popisující osudy obyvatel příhraničí za období posledních 70 let.

Více v rubrice Receze

Jiří Bigas: ZATRACENÍ

Zatracení – nová kniha povídek vyšla 17. listopadu 2014. Kniha je k dostání u všech dobrých knihkupců, nebo si ji můžete objednat na našem webu.
Autor chtěl napsat knihu o Jidáších. Jenomže kdo je Jidáš? Ten, o kom jako o zrádci mluví jiní, nebo kdo sám cítí vinu za události, kterým neuměl čelit, za část vlastních ale i našich společných dějin, které ho zaskočily a často převálcovaly? V pěti neveselých povídkách z naší ne tak dávné minulosti naleznete smutné a podivné hrdiny, viníky i nevinné oběti, nikdy si ale nemůžete být tak docela jistí, kdo je kdo…

Kontakt

Nakladatelství Zlatá rybka

knihyzlatarybka@post.cz

K Zelené louce 1367/4
Praha 4 - Kunratice
148 00

724 042 370

Vyhledávání

Knihy Zlatá rybka © 2014 - 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode