Naše knihy

Naše knihy tiskne VS Tisk Praha a distribuují je společnosti Kosmas s.r.o. a Euromedia Group, k.s.. V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat.

Jiří Bigas | ÚTISK

Jaké bylo narodit se a žít v nesvobodné společnosti? Jaké to je, když se mladý muž, skoro dítě, ocitne v pavučině moci s jejími svody i ukrutnostmi? Jak pozná, kde jsou hranice jeho možností vzdorovat zlu, anebo kdy a proč se přizpůsobí, splyne a stane se součástí systému? Pozná, kde končí pasivní rezistence vůči režimu a kde začíná posluhování? Čemu všemu bude muset čelit? Co všechno proti němu totalitní moc použije?
Na tyto otázky hledá Jiří Bigas odpověď ve své nové knize.
Útisk představuje institucionalizované zlo a zlo v lidech, v každém člověku. Někdy začíná lhostejností, někdy strachem o sebe, ale vždycky končí zločinem. Útisk je podobenstvím totality, moci a bezmoci, je alegorií úřadů té doby, stranických sekretariátů, včetně nejmocnějšího, tajných policejních složek, zvláštních oddělení a cenzury. Je to příběh mladého muže postrkovaného významnými i bezvýznamnými událostmi od ničeho k ničemu až do hořkého ale možná aspoň na čas vítězného konce.
Pro mladé lidi může být tento román nahlédnutím do sice nedávné, ale téměř neznámé minulosti jejich rodičů a prarodičů. Těm, kteří dobu nesvobody prožili, možná připomene hodnotu svobody, za kterou se nedá nic koupit, kterou je ale možné vyměnit na lákavé sliby života jako v pohádce.
V pohádkách dobro vítězí. Tohle ale není pohádka.

Ukázka: Bylo ráno. Kohoutek zamáčkl budík, když ho jeho protivné cink, cililink v talíři plném desetníků probudilo z neklidného spánku s dost znepokojivými sny, zamáčkl budík, umyl se, nasnídal, oblékl si nový oblek a šel do práce. Nechodil tam rád. Vzpomínal, jak mu matka v pátek před večeří oznámila, že mu na nábřeží našla dobrou práci. Dobrou? Podivil se. Na nábřeží, to snad ne! Vyjevil se otec. A to mu připadalo podivné, otec se s matkou obyčejně nehádal, ale řekl si, dobrá, a matce řekl, tak dobrá, mami, a hned v pondělí tam šel.

Grafická úprava: Ladislav Anděl
Náklad 600 ks, V2 120 x 200 mm, 308 stran
ISBN: 978-80-905946-4-7
Cena: 250 Kč (včetně DPH), po slevě 225 Kč

Jiří Bigas | ZATRACENÍ

Autor chtěl napsat knihu o Jidáších. Jenomže kdo je Jidáš? Ten, o kom jako o zrádci mluví jiní, nebo kdo sám cítí vinu za události, kterým neuměl čelit, za část vlastních ale i našich společných dějin, které ho zaskočily a často převálcovaly? V pěti neveselých povídkách z naší ne tak dávné minulosti naleznete smutné a podivné hrdiny, viníky i nevinné oběti, nikdy si ale nemůžete být tak docela jistí, kdo je kdo…
V šesté knize Jiřího Bigase otevřete několik třináctých komnat a najdete sedlinu ze samého dna lidských duší – téměř ničím neomezenou moc papalášů, malá vítězství a velké ústupky bezmocných, hledání pravdy a popírání pravdy, útisk soukromých rolníků a šikanování věřících, prohraný boj s vlastním svědomím, závist, strach, porušení božího přikázání, trest, nebo odpuštění, zatracení a možná vykoupení. Asi se potom budete ptát: Kdo z nás je bez hříchu a viny? Pokud právě vy znáte odpověď, hoďte první kámen!
Nová kniha Zatracení je společně s tituly Vrahovice 119 a Supl součástí autorových PAMĚTÍ BEZPRÁVÍ, příběhů o minulých křivdách lidí na lidech. To, že jsou minulostí, určitě neznamená, že jsme se polepšili a že se dnes nedějí nové křivdy.

Grafická úprava: Ladislav Anděl
Náklad 600 ks, V2 120 x 200 mm, 218 stran
ISBN: 978-80-905946-0-9
Cena: 220 Kč (včetně DPH), po slevě 198 Kč

Informace o dalších knihách Jiřího Bigase naleznete v rubrice Autor.

Kontakt

Nakladatelství Zlatá rybka

knihyzlatarybka@post.cz

K Zelené louce 1367/4
Praha 4 - Kunratice
148 00

724 042 370

Vyhledávání

Knihy Zlatá rybka © 2014 - 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode